De ITF Taekwon-do school Ge-Baek werd in september 1992 opgericht door Pascal Van Kerckhove.
De trainingen gingen eerst door in het Jeugdhuis Okapi, na enige tijd werd de sportzaal van het KA Lokeren onze dojang.
In mei 1995 werd het Sportcomplex voor Gevechtssporten in de Kazernestraat ingehuldigd en vanaf toen is de dojang te vinden in het sportcomplex.
In januari 1998 nam Annick Van Driessche officieel de taak van trainer en schoolbezitter over.
In eerste instantie gaven ook Jurgen Loef en Kurt Blondeel training, later deed Annick het alleen.
De club groeide uit van een kleine tot een grote taekwon-do school, met een pak zwarte gordels en met prachtige resultaten op nationale en internationale kampioenschappen.
Elk jaar worden leden van Ge-Baek geselecteerd voor het nationale team, en verschillende leden groeien door naar functies binnen de federatie.
Sedert enige tijd heeft Ge-Baek een volwaardig trainersteam en bestuur, met ook een eigen jeugdwerking.
Ge-Baek werd in Lokeren Sportclub van het jaar in 2002 en 2009.

Ge-Baek was een bekende Generaal uit de Baek-Je dynastie (660AD), bekend om zijn strenge en strikte militaire discipline.
Er werd een tul naar hem vernoemd, de 13de tul, de derde vorm die wordt aangeleerd door een I°dan. Deze tul heeft 44 bewegingen.